top of page
Dianthus_cyprius_Kıbrıs Karanfili.jpg

SAĞLIK KOZASI

Dianthus Cyprius (Kıbrıs Karanfili)

Zarif olduğu kadar güçlü ve iyileştirici Kıbrıs karanfilini üzerinizde taşıyın, sağlığınıza sağlık katın!

Karanfilgiller familyasından olan bu küçücük karanfilin soluk pembe çiçeklerini, yarım metreden uzun, incecik ama sağlam gövdeler taşıyor. Benekli ve ucu sivri taç yapraklarıyla Kıbrıs karanfilinin zarifliğine bakmayın siz, haziran ayından sonra en yüksek ve çıplak kayalara erişirseniz, pembe çiçekli karanfillerle tanışabilirsiniz.

Karanfil 2000 yılı aşkın bir süredir insanlar tarafından yetiştiriliyor. Yunan filozofu Theophrastus’un, karanfilden Dios Anthos (Tanrıların Çiçeği) olarak bahsetmesi nedeniyle cins ismi olan Dianthus’un buradan geldiği de rivayetler arasında.

Eski çağlardan beri Dianthus cinsine ait bitkilerin geleneksel halk ilacı olarak kullanıldığı biliniyor. Enfeksiyonunuz mu var, karanfil antiseptik olarak görev başında. Ateşiniz mi düşmüyor, ağrınız mı şiddetlendi? İdrar yolları sorunları mı yaşıyorsunuz? Kurtarıcınız karanfil şifa dağıtıyor…

 

İranlılar, Çinliler iltihaplar, cilt sorunları, hatta kanser tedavisinde bile karanfile güvenmiş. Kıbrıs karanfilini biz de seviyor, sağlıkla bağdaştırıyor ve ürünlerimizde temsilini tercih ediyoruz.

Zarif olduğu kadar güçlü ve iyileştirici Kıbrıs karanfilini üzerinizde taşıyın, sağlığınıza sağlık katın!

Sağlık
Cacti
bottom of page